window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-79953711-1');

Koncentratory tlenu

=
Filtruj według

Marka

=

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Koncentrator tlenu - jak działa?

Wiele chorób układu oddechowego wymaga zastosowania tak zwanej tlenoterapii, polegającej na podawaniu pacjentowi powietrza o zwiększonej zawartości tlenu. Podczas gdy niektórzy z nich muszą zostać poddani hospitalizacji, inni mogą zdecydować się na długotrwałe domowe leczenie. Wówczas stosowany jest właśnie koncentrator tlenu – niezwykle wygodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze urządzenie, stosowane z powodzeniem także przez starszych ludzi. Aparatura firmy Philips Respironics należy obecnie do ścisłej czołówki najbardziej cenionego sprzętu na rynku medycznym. Koncentratory są stosunkowo lekkie, co znacznie podnosi komfort ich użytkowania – ułatwia to choćby ich przenoszenie w obrębie mieszkania. Dodatkową, równie istotną zaletą tych urządzeń jest niewielkie zużycie energii, co przekłada się na znaczne oszczędności. Koncentratory marki Philips Respironics wyposażone są w niezbędne czujniki, gwarantujące pełną kontrolę nad działaniem sprzętu. Przeciętny koncentrator tlenu charakteryzuje się niewielkimi gabarytami i bez problemu mieści się w większości podręcznych wózków – dzięki temu można wyjść z nim na spacer z pominięciem dodatkowych przygotowań. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich aktywnych pacjentów, którzy nie zamierzają rezygnować z czasu spędzanego poza domem.

Koncentrator tlenu - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając koncentrator tlenu, należy przyjrzeć się wielu znaczącym parametrom. Warto zwrócić uwagę na to, czy model, na który zamierzamy się zdecydować, posiada awaryjne zasilanie – istotne w wypadku przerwy w dostawie prądu czy awarii, kiedy zależy nam na podtrzymaniu działania koncentratora. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas zapewnienie niezależnego źródła zasilania. Należy dowiedzieć się także, czy będziemy mieli możliwość samodzielnie wyczyścić koncentrator tlenu w domowych warunkach, czy zrobi to za nas jedynie wykwalifikowany specjalista z punktu, który będziemy musieli regularnie odwiedzać w celu zadbania o swoją aparaturę. Istotne są także wymiary danego modelu oraz jego waga – większości użytkowników zależy na swobodnym przemieszczaniu się ze sprzętem. Każdy z wymienionych elementów wpływa w pewnym stopniu nie tylko na codzienny komfort pacjenta, ale także na efekty leczenia.

Koncentrator tlenu – dlaczego warto?

Tlenoterapia od dłuższego czasu powszechnie uznawana jest za niezwykle skuteczną metodę walki z chorobami układu oddechowego. Już w latach 80. naukowcy dowiedli, że terapia tlenem sprzyja pacjentom uskarżającym się na niewydolność serca oraz wykazuje dodatni wpływ na funkcjonowanie całego organizmu użytkownika aparatury. Koncentrator tlenu wykorzystywany w domu poprawia ogólne samopoczucie chorego, oszczędzając mu licznych wizyt w szpitalu. To nie tylko najbardziej efektowna, ale także najtańsza forma terapii. Rozwój tego typu technologii trwa już od ponad 30 lat i stale dąży do doskonałości.