Najczęściej zadawane pytania na temat masek CPAP

Najczęściej zadawane pytania na temat masek CPAP

[...]Jak wybrać koncentrator tlenu?

Jak wybrać koncentrator tlenu?

Czy wiesz, że przeciętny człowiek jest w stanie wytrzymać bez tlenu maksymalnie 5 minut? Tak bardzo ten cenny pierwiastek jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a mówiąc prościej - do życia.[...]Jakie są dolegliwości wynikające z bezdechu sennego?

Jakie są dolegliwości wynikające z bezdechu sennego?

Obturacyjny bezdech senny jest chorobą dość powszechną. Szacuje się, że cierpi na niego ok. 4% mężczyzn oraz 2% kobiet na świecie.[...]Nurtujące pytania

Nurtujące pytania

Odpowiedzi na częste pytania dotyczące masek, aparatów wspomagających oddychanie CPAP oraz nawilżaczy i przewodów doprowadzających powietrze.[...]Terapia

Terapia

Podjęcie niektórych prostych działań może pomóc w złagodzeniu objawów OBS, np.:

• Zmniejszenie wagi ciała
•  Unikanie spożywania alkoholu w godzinach wieczornych
•  Spanie na boku

Jednak powyższe sposoby nie zawsze pomagają w zapobieganiu występowaniu OBS.[...]Badania przesiewowe i diagnostyka

Badania przesiewowe i diagnostyka

W celu określenia prawdopodobieństwa, czy cierpisz na OBS, oraz stwierdzenia, czy konieczne jest wykonanie dalszych badań diagnostycznych można skorzystać z aparatów do badań przesiewowych. Diagnostykę może ułatwić całonocne badanie snu (badanie poligraficzne/polisomnograficzne), przeprowadzane w zaciszu domowym albo w najbliższym ośrodku badania zaburzeń snu. Badanie to jest bezpieczne i bezbolesne, a polega na monitorowaniu snu, parametrów oddychania oraz czynności serca.[...]Jakie są skutki nieleczonego bezdechu?

Jakie są skutki nieleczonego bezdechu?

Dostępnych jest wiele możliwości. Podjęcie niektórych prostych działań może pomóc w złagodzeniu objawów OBS, np.:

    • Zmniejszenie wagi ciała
    • Unikanie spożywania alkoholu w godzinach wieczornych
    • Spanie na boku

Jednak powyższe sposoby nie zawsze pomagają w zapobieganiu występowania OBS. Terapia wspomagająca oddychanie za pomocą utrzymywania dodatniego ciśnienia powietrza w drogach oddechowych (ang. Positive Airway Pressure, PAP) to skuteczna metoda leczenia obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), która zapewnia podawanie delikatnego strumienia powietrza poprzez nos i usta przy użyciu maski zapobiegającej zapadaniu się dróg oddechowych. Pozwala to na swobodne oddychanie podczas snu.

Terapia PAP jest bezpieczna i nieinwazyjna. Jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami, może spowodować ustąpienie objawów OBS.

[...]Typowe objawy Obturacyjnego Bezdechu Sennego

Typowe objawy Obturacyjnego Bezdechu Sennego

Większość chorych nie wie, że cierpi na obturacyjny bezdech senny (OBS). Schorzenie to jest często wykrywane przez osobę, która śpi obok nas – to ona zazwyczaj zauważa objawy tego zaburzenia snu. Niektóre typowe oznaki i objawy występowania OBS:[...]Co to jest obturacyjny bezdech senny?

Co to jest obturacyjny bezdech senny?

U osób cierpiących na obturacyjny bezdech senny (OBS) podczas snu występuje wielokrotne wstrzymanie oddechu z powodu zapadania się górnych dróg oddechowych. Dzieje się tak z powodu osłabionej aktywności mięśni, rozrostu tkanki wokół dróg oddechowych czy cech anatomicznych, które powodują zwężenie się dróg oddechowych. W rezultacie powietrze nie może dotrzeć do płuc i podnosi się poziom dwutlenku węgla we krwi, co wpływa na występowanie zaburzeń snu.[...]Borelioza i kleszcze - wszystko co musicie wiedzieć

Borelioza i kleszcze - wszystko co musicie wiedzieć

Nieleczona infekcja krętkami Borrelia spp. może trwać miesiące, a nawet lata i prowadzić do trwałego uszkodzenia narządów, w których bytuje dlatego bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie i wprowadzenie leczenia.[...]10 produkt(ów)

na stronę
x