window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-79953711-1');

Komora inhalacyjna Philips Respironics OptiChamber Diamond + średnia maska

SKU: 1079825
EAN: 0383735798252
PHILIPS

Cechy produktu:

• Przyjazna, ergonomiczna konstrukcja
• Zawór wydechowy o niskim oporze
• Elastyczny adapter do inhalatora
•  Wymienne samouszczelniające się maski
LiteTouch z mieszkiem soft-seal

99,90 zł

OptiChamber Diamond Komora inhalacyjna

• Przyjazna, ergonomiczna konstrukcja
• Zawór wydechowy o niskim oporze
• Elastyczny adapter do inhalatora
•  Wymienne samouszczelniające się maski LiteTouch z mieszkiem soft-seal

 

„Jedna za wszystkie
Unikalna koncepcja ustnika ze stopniem oraz wymienne maski sprawiają, że komora OptiChamber Diamond będzie służyć pacjentom w każdym wieku, w domu lub szpitalu.

 

Komora, która znajdzie miejsce w życiu pacjenta
Komora OptiChamber Diamond jest mniejsza od większości konwencjonalnych komór inhalacyjnych. Została zaprojektowana z myślą o komforcie pacjenta. Ustnik ze stopniem umożliwia przejście z maski pediatrycznej na sam ustnik, a płaskie dno komory sprawi, że odłożona po użyciu komora bezpiecznie pozostanie na swoim miejscu.

 

OptiChamber Diamond główne wyróżniki komory

• Wyjątkowo niski opór wydechowy i wdechowy to swobodne otwieranie zaworów, nawet pod niskim ciśnieniem, które generują dzieci

• Widoczny dobrze zawór wydechowy ułatwia mierzenie ilości oddechów oraz obserwować wstrzymywanie oddechu

• Specjalnie zaprojektowany ustnik ze stopniem umożliwia przejście z maski pediatrycznej na sam ustnik, a także podłączanie złączy 22 mm

• Łatwe czyszczenie dzieki prostemu demontowania ustnika oraz złącza

• Przejrzysta komora antystatyczna gwarantuje właściwą terapię aerozolową oraz możliwość natychmiastowego uzycia po wyjęciu z opakowania

• Elastyczny adapter pewnie utrzymuje inhalator w komorze

• Możliwość wyćwiczenia dobrej techniki oddychania poprzez zainstalowany gwizdek wysokiego przepływu

 

Więcej informacji o komorze inhalacyjnej OptiChamber Diamond - zobacz

Jak stosować inhalator z komorą inhalacyjną? - zobacz

 

OptiChamber Komora inhalacyjna

Komora inhalacyjna ułatwia przyjmowanie leków wziewnych. Preparaty w postaci aerozolu przedostają się do płuc i oskrzeli znacznie szybciej niż leki w innej postaci, dlatego lekarze najczęściej sięgają po preparaty wziewne w przypadku ciężkich i przewlekłych chorób dróg oddechowych, takich jak np. mukowiscydoza.

Komora inhalacyjna: budowa, właściwości

Komora inhalacyjna składa się z kilku elementów. Musi zawierać ustnik (lub maskę), co umożliwia pobieranie leku z komory. Sama komora ma kształt zbliżony do walca i jest wykonana z plastiku. Zazwyczaj jest półprzezroczysta lub przezroczysta, dzięki czemu pacjent widzi, ile preparatu pozostało w komorze. Do sprawnego działania urządzenia konieczny jest jeszcze adapter, który umożliwia podpięcie inhalatora. Komora inhalacyjna poprawia komfort nebulizacji, a dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia pacjent jest w stanie przyjmować lek w dowolnym miejscu – zarówno w domu jak i podczas podróży.

Komora inhalacyjna: optymalne parametry

Komora inhalacyjna, by mogła być używana przez osoby w każdym wieku, powinna mieć niski opór wdechowy i wydechowy, dzięki czemu zawory otwierają się pod każdym ciśnieniem (np. dzieci i osoby starsze zazwyczaj generują niskie ciśnienie). Ważna jest również widoczność zaworu wydechowego, tak by pacjent (lub jego opiekun) mógł kontrolować liczbę oddechów. Przydatny może okazać się także gwizdek wysokiego przepływu, który ułatwi wyćwiczenie prawidłowej techniki oddychania podczas przyjmowania leku przy użyciu komory inhalacyjnej. Parametry podane wyżej spełnia m.in. komora inhalacyjna Philips Optichamber, która dodatkowo wyróżnia się krótkim czasem inhalacji leku.

Używanie komory inhalacyjnej OptiChamber

Istotne jest również prawidłowe używanie komory inhalacyjnej wraz z inhalatorem. Pierwszym krokiem powinno być umieszczenie ustnika w wyznaczonym do tego miejscu znajdującym się na jednym z końców komory. W przypadku używania maski twarzowej należy włożyć ją mocno do ustnika. Po umieszczeniu wszystkich elementów należy potrząsnąć kilka razy inhalatorem i komorą. Kiedy urządzenie jest już gotowe do użycia, należy umieścić ustnik w ustach lub docisnąć maskę twarzową (w zależności od wybranego wariantu) do ust i nosa. Podczas przyjmowania leku (po naciśnięciu inhalatora) zalecane jest spokojne i głębokie oddychanie. Komorę OptiChamber należy myć co najmniej raz w tygodniu, po myciu poszczególne części powinno się pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Komorę należy przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu.

10 artów SEO medyczne 14-09
1079825

Opis

Zapytaj o produkt