window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-79953711-1');

Przenośny koncentrator tlenu Philips Respironics SIMPLYGO

SKU: 1069058
PHILIPS

Urządzenie charakteryzuje:

• Wyjątkowa lekkość
• Trzy tryby pracy
• Wysokoprocentowa zawartość tlenu
• Duża trwałość i żywotność baterii
• FAA Approved - możliwość przewożenia na pokładzie samolotu
• Wyprodukowano w USA

14 999,00 zł

Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo

Koncentrator tlenu objęty jest 2-letnią gwarancją.

Pacjenci, którzy muszą korzystać z tlenoterapii, niejednokrotnie nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia, w tym również podróży rozmaitymi środkami transportu. Standardowe aparaty medyczne stosowane w tlenoterapii, do tej pory w dużym stopniu ograniczały codzienne funkcjonowanie. Na wprost oczekiwaniom pacjentów wyszedł producent Philips Respironics, który stworzył przenośny koncentrator tlenu SimplyGo.

Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo

Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo to urządzenie łatwe w obsłudze, idealne do stosowania także w podróży, nawet w samolotach. Aparat przeszedł bowiem niezbędne testy, dość rygorystyczne, by ocenić jego zdolność do znoszenia wstrząsów, ale i radzenia sobie z innymi warunkami panującymi w życiu codziennym. Nie tylko w domu, ale i poza nim.

 

 

Przenośny koncentrator tlenu – konstrukcja i możliwości

Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo jest zdecydowanie lżejszy od swoich stacjonarnych odpowiedników. Waży zaledwie 4,4 kg. Ponadto może być zasilany prądem, jak i na baterie. Gwarantuje idealne dopasowanie parametrów przepływu tlenu względem liczby oddechów na minutę. Zaleca się go do stosowania u najmłodszych pacjentów, ponieważ powyższy parametr może być ustalany w granicach 12 ml do 75 ml.

Przenośny koncentrator tlenu jest w stanie podać 90% tlenu w ciągu 15 minut od momentu uruchomienia – w przypadku zasilania sieciowego lub około 30 minut od momentu uruchomienia – w przypadku zasilania na baterie.

Wytrzymuje do 15 tysięcy godzin pracy. W zestawie znajduje się dodatkowa bateria, która przedłuża żywotność koncentratora. Ponadto całość jest prostą w obsłudze.

Dostępne tryby pracy

  • ciągłym – porcja tlenu dostarczana jest w trybie ciągłym, w ilości ustalonej przez użytkownika. Nazwa wybranego trybu wyświetla się na ekranie i w tym momencie należy puścić przycisk, a następnie odczekać kilka sekund aż zostanie wyświetlony czas pracy. Jest to moment przejścia w wybrany tryb;
  • pulsacyjnym (przerywanym) – przenośny koncentrator tlenu wykrywa wdech, a następnie dostarcza porcję tlenu wedle parametrów ustalonych podczas konfiguracji w urządzeniu;
  • snu (sleep mode) – jest to tryb podobny do powyższego. Różnica polega na większej czułości mechanizmów wykrywających fazę wdechu, a co za tym idzie, tlen podawany jest w taki sposób, by zapewnić maksymalny komfort. W przypadku niewykrycia wdechu przez dłuższy czas, przenośny koncentrator tlenu przechodzi w ustawienia, jakie zostały zapamiętane dla trybu ciągłego. 

 

  

 

 

 

 

 

 

Przenośny koncentrator tlenu

Podstawowe zasady użytkowania

Bateria

Do przenośnego koncentratora tlenu dołączona jest jedna akumulatorowa bateria litowo-jonowa, która nie jest umieszczana w urządzeniu przez producenta. By odpowiednio ją zainstalować należy umieścić aparat w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, upewnić się, że jest wyłączony oraz umieścić baterię w przeznaczonym na nią miejscu (wskazanym w instrukcji). Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo od Philips Respironics należy naładować przed pierwszym użyciem. By bateria zachowała żywotność należy zapewnić jej wstępne, nieprzerwane ładowanie przez co najmniej 4 godziny. Po odpakowaniu urządzenia zainstaluj baterię i podłącz do ładowania za pomocą przewodu zasilającego. Przed wyjęciem baterii należy koniecznie wyłączyć przenośny koncentrator tlenu. Następnie umieścić dwa palce w otworze w uchwycie baterii i jednostajnym ruchem ciągnąć uchwyt baterii w górę aż zostanie całkowicie wyjęte. Jeżeli koncentrator był włączony tuż przed wyjęciem baterii może być ona lekko rozgrzana. Baterię najlepiej przechowywać w suchym pomieszczeniu o temperaturze poniżej 21°C. Przechowywanie baterii w temperaturze powyżej 45°C może skrócić okres jej użytkowania.

Opcje zasilania

Przy zasilaniu przenośnego koncentratora tlenu prądem przemiennym należy upewnić się, że bateria jest zainstalowana, podłączyć przewód wyjściowy zasilacza do wejściowego złącza zasilania aparatu, podłączyć złącze przewodu zasilającego do zasilacza prądu przemiennego, a następnie podłączyć wtyczkę do gniazda prądu przemiennego. Jeżeli przenośny koncentrator tlenu ma być zasilany prądem stałym z samochodu lub innego pojazdu mechanicznego należy upewnić się, że jest zainstalowana bateria, uruchomić pojazd, po czym podłączyć jeden koniec go gniazda zasilania pojazdu, a drugi go gniazda prądu stałego pojazdu.

Rozruch przenośnego koncentratora tlenu

Po uruchomieniu przenośny koncentrator tlenu SimplyGo wykryje, czy jest używany do oddychania. Jeśli nie jest – rozpocznie automatyczną serię impulsów, natomiast gdy użytkownik zacznie oddychać przez kaniulę impulsy będą dostosowywane do jego oddychania. Oddychanie można rozpocząć w dowolnej chwili po włączeniu aparatu, jednak osiągnięcie wymaganego poziomu czystości tlenu może zająć ok. 20 minut.

Walizka transportowa

Dzięki walizce transportowej można mieć przy sobie przenośny koncentrator tlenu podczas wykonywania codziennych czynności. Aparat wkłada się do walizki tak, by ściana walizki z kieszenią zamykaną na suwak była zwrócona w tę samą stronę co przednia ściana aparatu, by otwory w torbie pokryły się z otworami wentylacyjnymi w aparacie. Torba powinna w całości otulać aparat, a osłona uchwytu powinna być owinięta wokół uchwytu do przenoszenia aparatu i zapięta rzepami.

Podłączanie nawilżacza

Przenośny koncentrator tlenu SimplyGo po konsultacji lekarskiej może być używany z opcjonalnym nawilżaczem. Można go stosować wyłącznie w trybie ciągłego przepływu. By go prawidłowo podłączyć należy napełnić nawilżacz wodą destylowaną do maksymalnego poziomu i przymocować do urządzenia zgodnie z instrukcją. By ułatwić korzystanie z nawilżacza wózek na przenośny koncentrator tlenu jest wyposażony w akcesoryjną kieszeń umożliwiającą jego montaż.

Czyszczenie przenośnego koncentratora tlenu

Przed czyszczeniem aparat musi być wyłączony. Aparat czyścimy ściereczką zwilżona łagodnym środkiem i zawsze wycieramy do sucha. Bateria oraz wnęka na baterię może być czyszczona wyłącznie suchą ściereczką. Walizkę transportową można prać w pralce. Kaniula i rurki muszą być czyszczone i wymieniane według dołączonych do nich instrukcji.

Parametry techniczne:

 

Dane techniczne

Wymiary

29.2 x 25.4 x 15.2 cm

Waga

4,5 kg ( z bateriami)

Zasilanie

Zasilacz, Akumulator

Pobór mocy

150W w trakcie ładowania, 120W w trakcie normalnej pracy (bez ładowania)

Koncentracja tlenu

86 % do 97% w każdym z trzech trybów pracy

Głośność

≤ 43 dB

Wysokość pracy

do 3048 m n.p.m

Dodatkowe informacje

Bateria: 0.7 kg (1,5 lbs), czas ładowania ok 2 do 3 godzin przy zupełnym rozładowaniu, dwa tryby pracy: pulsacyjny i stały

1069058

Opis

Inni kupili również

Zapytaj o produkt