TickQuick - domowy test na boreliozę (badanie kleszcza)

TickQuick - domowy test na boreliozę (badanie kleszcza)

SKU: TickQuick

Domowy test na boreliozę wraz z pęsetą do usuwania kleszcza.


 • Specyficzność testu - 95,83 %

 • Czułość testu – 92,86 %

 • Test wykrywa: B. burgdorferi, B. garinii , B. afzelii , B. spielmanii

 • Made in Italy

 • BLOZ7 - 9087366 (Inne)
 • Dostępność: Brak w magazynie

  Normalna cena: 59,90 zł

  Special Price 29,90 zł

   
  Opis produktu

  Szczegóły

  Test na boreliozę - sprawdź kleszcza dzięki TickQuick

  Produkt przeznaczony jest do samodzielnego wykrywania bakterii wywołujących boreliozę w kleszczach, które ukąsiły człowieka lub zwierzę. Test na boreliozę umożliwia szybką, samodzielną diagnostykę w warunkach domowych oraz podjęcie profilaktycznego leczenia jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów choroby.

  TickQuick jest testem do samodzielnego wykonania badania w kierunku boreliozy z kleszcza. Pozwala na podjęcie wszelkich działań zanim wystąpią objawy choroby.

   

  Test na boreliozę TickQuick wykrywa najczęściej występujące w Polsce genogatunki:

   B. burgdorferi, B. garinii , B. afzelii , B. spielmanii

   

  Specyficzność testu - 95,83 %

  Czułość testu – 92,86 %

   

  Test na boreliozę składa się z:

  Pęseta do usuwania kleszcza

  Wacik odkażający

  Pipeta

  Płytka z testem

  Fiolka z buforem

  Pusta probówka

  Drewniany patyczek

  Instrukcja wykonania testu

   

  Dołączona do zestawu pęseta pozwala na samodzielne usunięcie kleszcza, który wbił się w ciało człowieka lub zwierzęcia. Po wyjęciu umieszcza się go w pustej probówce, zalewa buforem, a następnie rozgniata, by uwolnić bytujące w jelitach bakterie. Przy pomocy pipety przenosi się krople z probówki na test płytkowy. Po 20 minutach test wskazuje pozytywny lub negatywny wynik obecności bakterii. 

  Dlaczego warto wykonać domowy test na boreliozę?

  65 tysięcy – tyle wynosi średnia roczna liczba przypadków zachorowań na boreliozę w Europie. W samej Polsce zaobserwować można wzrost liczby zakażeń na przestrzeni kilku ostatnich lat. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie zapobiec rozwojowi choroby w przypadku ukąszenia kleszcza. Jednym z najprostszych działań pierwszego stopnia jest domowy test na boreliozę, przeznaczony do samodzielnego wykonania.

  Bakterie przenoszone przez kleszcze mogą rozprzestrzenić się w organizmie człowieka w ciągu zaledwie kilku dni od ukąszenia – dlatego natychmiastowa decyzja o podjęciu postępowania diagnostycznego pozwala uchronić się przed wystąpieniem większości niepożądanych objawów związanych z chorobą oraz jej powikłań. Diagnostykę boreliozy najlepiej rozpocząć od przeprowadzenia badania kleszcza, umożliwiającego detekcję najpowszechniej występujących w regionie genogatunków Borrelii spp. Z pomocą testu TickQuick wykonanie tego rodzaju analizy możliwe jest nawet w warunkach domowych – bez konieczności dostarczania materiału do laboratorium. Oszczędność czasu pozwala na szybsze podjęcie decyzji odnośnie dalszego postępowania lub jego braku. Warto mieć świadomość, że nie każde ukąszenie kleszcza musi skutkować transferem patogenów do organizmu żywiciela.

  Niepozorne kleszcze przenoszą jednak wiele niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka wirusów, bakterii oraz pierwotniaków. Na terenie naszego kraju są potencjalnymi przenosicielami wielu chorób, takich jak borelioza, anaplazmoza, bartoneloza, babeszjoza, tularemia czy kleszczowe zapalenie mózgu.

  Jak przebiega borelioza?

  Zwyczajowo przebieg choroby dzieli się na trzy stadia (wczesne ograniczone, wczesne rozsiane lub narządowe oraz późne), lecz u osoby zarażonej nie zawsze występują one wszystkie – z drugiej strony bywa, że pojawiają się jednocześnie. Po upłynięciu od 1 do 3 tygodni od ukąszenia u 1/3 osób zakażonych zaobserwować można wystąpienie na skórze rumienia wędrującego. W przypadku, gdy osoba chora i nieleczona nie przechodzi do drugiego stadium choroby, ustępuje to zazwyczaj w przeciągu od 4 do nawet 12 tygodni. Niestety, zdarzają się także przypadki osób cierpiących na boreliozę, które zmagają się  z nasilonymi symptomami przez długie lata. Objawy drugiego stopnia, dotykające najczęściej stawów, narządu wzroku lub układu nerwowego, uzależnione są od lokalizacji zmian narządowych, występujących w trakcie rozprzestrzeniania się krętków  drogą krwionośną. Stadium późne natomiast rozpoznawane jest dopiero wówczas, gdy objawy, takie jak zmiany skórne oraz zmiany zapalne w układzie ruchu i układzie nerwowym, utrzymują się u osoby zakażonej powyżej 12 miesięcy. W skrajnych przypadkach borelioza zostaje wykryta nawet kilka lat od momentu infekcji – trudniej jednak wskazać wówczas jej źródło. Należy mieć na uwadze, że nieleczona infekcja trwa niekiedy miesiącami i może prowadzić do trwałych uszkodzeń narządów – właśnie dlatego tak ważna jest próba rozpoznania choroby poprzez wykonanie badania kleszcza. Przeprowadzając test na boreliozę, dajemy sobie szansę na natychmiastowe rozpoczęcie ewentualnego leczenia – szybka reakcja to połowa jego sukcesu.

  Tagi produktu

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  CMS tab

  Zadaj pytanie o produkt

  * wymagane pola

  x