window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-79953711-1');

Pikflometr Philips Respironics PersonalBest

SKU: 1022973
PHILIPS

Cechy produktu:

• Szybkie i precyzyjne pomiary PEFR
• Łatwy w użyciu
• Łatwa do odczytania skala
• Kolorowe znaczniki trzech stref nasilenia choroby
•System trzech stref do łatwego i obiektywnego monitorowania nasilenia choroby
• Unikalna konstrukcja zapewnia wygodny transport i przechowywanie

99,90 zł

Pikflometr PersonalBest Uniwersalny 60-800 l/min dla dzieci i dorosłych

• sprawne i precyzyjne pomiary PEFR
• wyjątkowo prosty w użyciu
• przejrzysta skala
• kolorowe, czytelne znaczniki trzech stref nasilenia choroby
• przystępny system 3 stref do skutecznego monitorowania nasilenia choroby
• składany uchwyt, pozwalający usunąć dłoń z drogi strumienia powietrza, co pomaga w uzyskaniu dokładnych odczytów szczytowego przepływu wydechowego
• unikalna konstrukcja, zapewniająca wygodny transport i przechowywanie
• sprzęt zgodny z międzynarodowym standardem ISO

 

 

 

 

 

 

 

 

Pikflometr PersonalBest od Philips Respironics to przyjazne pacjentowi, przenośne urządzenie diagnostyczne, wykorzystywane do pomiaru PEFR, czyli szczytowego przepływu wydechowego. Przyrząd wykorzystywany jest do monitorowania sprawności układu oddechowego.

 

 

Wyniki pomiarów dokonanych przez pikflometr zależą od wieku oraz ogólnego samopoczucia pacjenta. Zaburzony przepływ powietrza jest momentalnie widoczny w odczycie, z którego można wywnioskować, że istnieje ryzyko wystąpienia zaostrzonej obturacji.

Regularne dokonywanie pomiarów PERF Pikflometrem Personal Best Philips Respironics może zapobiec wielu nieprzyjemnym okolicznościom – już kilka godzin przed nastąpieniem napadu duszności czy innych niebezpiecznych objawów jesteśmy w stanie przewidzieć ich przebieg. Dzięki temu mamy możliwość zwiększenia dawki zalecanego leku, po uprzednim skonsultowaniem tej decyzji z lekarzem prowadzącym. Spadek PERF może wystąpić gwałtownie, w ciągu zaledwie jednej doby, lub obniżać się stopniowo przez kilka dni. Warto obserwować także inne towarzyszące temu zjawisku objawy – wczesne dostrzeżenie zmniejszenia PERF w wielu przypadkach może uchronić pacjenta od konieczności wizyty w szpitalu.


STREFY POMIAROWE - zielona, żółta, czerwona

Pikflometr PersonalBest został wyposażony w system różnicowania 3 czytelnych stref pomiaru, pozwalający na szybką ocenę stanu wydmuchu PERF pacjenta. Przypisanie do określonej kategorii pozwala na szybką decyzję odnośnie podejmowanej procedury postępowania.

STREFA ZIELONA - PERF w zakresie 100-80% właściwej wartości. U pacjenta nie występują świszczący oddech i kaszel. Powinien bez problemu podejmować wysiłek i nie wymaga korzystania z dodatkowych wdechów, mających na celu rozszerzenie oskrzeli.

STREFA ŻÓŁTA  - PERF w zakresie 80-60% właściwej wartości. U pacjenta pojawiają się objawy zaostrzenia astmy, takie jak świszczący oddech, duszność i kaszel oraz problemy z oddychaniem podczas wysiłku – należy wówczas zwiększyć dawkę leku. Możliwe, że pacjent zmaga się z grypą lub infekcją kataralną.

STREFA CZERWONA - PERF w zakresie poniżej 60% właściwej wartości. Przy podobnym wyniku mamy do czynienia z ciężkim zaostrzeniem astmy. Podanie leków rozszerzających oskrzela wywołuje wówczas jedynie niewielką poprawę lub nawet odwrotny skutek. Kiedy pikflometr wskaże wynik w zakresie strefy czerwonej, jest to jednoznaczny sygnał do natychmiastowej wizyty u lekarza.

 

Pikflometr – nieoceniony w walce z astmą

Pikflometr zwany bywa również przepływomierzem szczytowym. Jest urządzeniem pomiarowym wykorzystywanym przez pacjentów cierpiących na choroby układu oddechowego, przede wszystkim na astmę oskrzelową oraz obturacyjną chorobą płuc. Pikflometr służy samokontroli i osobom chorym na astmę pomaga wykryć zwężenie dróg oddechowych nim rozpocznie się atak.

Czym jest PEFR?

PEFR to skrót od angielskiego zwrotu peak expiratory flow rate, który oznacza „szczytowe natężenie przepływu wydechowego”. Jest to parametr spirometryczny, który określa maksymalne natężenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe pacjenta podczas maksymalnie nasilonego wydechu. PEFR wyrażany jest w litrach na minutę. Do określenia poziomu PEFR służy właśnie pikflometr.

Pikflometr – jak przebiega badanie?

Badanie pikflometrem jest stosunkowo proste i można wykonać je samodzielnie, dlatego urządzenie jest nieocenionym elementem samokontroli przy chorobach układu oddechowego.  By pikflometr pokazał miarodajny wynik badanie należy wykonać w pozycji stojącej. Pikflometr trzeba umieścić poziomo i ustawić na skali wartość zerową. Następnie wziąć głęboki oddech, na chwilę go wstrzymać, przyłożyć pikflometr do ust i wydmuchać powietrze z jak największą siłą. Ważne jest, by nie wydmuchiwać powietrza przez nos oraz nie uwypuklać policzków podczas wydychania. Zaburzony wynik pikflometr może pokazać również gdy podczas pomiaru pacjent odkrztusza wydzielinę oraz po zbyt wielu próbach wykonanych w za krótkich odstępach czasu. Zaleca się wykonanie 3 prób i zapisanie najwyższego wyniku.

Jak wybrać pikflometr?

Występują 2 rodzaje pikflometrów. Pierwszy to taki, który składa się z rurki ze skalą, po której przesuwa się wskaźnik napędzany siłą oddechu pacjenta. Drugi to pikflometr elektroniczny, który po dokonaniu pomiaru pokazuje wynik na wyświetlaczu. Oba rodzaje urządzeń są wygodne i pozwalają na precyzyjne zbadanie PEFR. Wybór zależy od naszych preferencji oraz zasobności portfela – modele elektroniczne są nawet kilka razy droższe.

1022973

Opis

Inni kupili również

Zapytaj o produkt