Pikflometr Philips Respironics PersonalBest

Pikflometr Philips Respironics PersonalBest

SKU: 1022973

Cechy produktu:


• Szybkie i precyzyjne pomiary PEFR
• Łatwy w użyciu
• Łatwa do odczytania skala
• Kolorowe znaczniki trzech stref nasilenia choroby
•System trzech stref do łatwego i obiektywnego monitorowania nasilenia choroby
• Unikalna konstrukcja zapewnia wygodny transport i przechowywanie

Dostępność: Jest w magazynie

59,90 zł
 
Opis produktu

Szczegóły

Pikflometr PersonalBest Uniwersalny 60-800 l/min dla dzieci i dorosłych

• Precyzyjne oraz szybkie pomiary PEFR
• Wyjątkowo prosty w użyciu
• Czytelna skala
• Kolorowe, czytelne znaczniki trzech stref nasilenia choroby
• System trzech stref do łatwego i obiektywnego monitorowania nasilenia choroby
• Składany uchwyt usuwający dłoń z drogi strumienia powietrza, co pomaga w uzyskaniu dokładnych odczytów szczytowego przepływu wydechowego
• Unikalna konstrukcja zapewnia wygodny transport i przechowywanie
• Zgodny z międzynarodowym standardem ISO

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pikflometr "Personal Best" Philips Respironics jest wyjątkowo wygodnym, przenośnym urządzeniem diagnostycznym, które wykorzystywane jest do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego - PEFR.

 

Przyrząd ten używany jest do kontrolowania sprawności układu oddechowego pacjenta.

 

Rezultaty pomiarów uzależnione są wieku oraz samopoczucia pacjenta. Jeśli przepływ powietrza w płucach jest zaburzony, wyniki będą niskie i stąd wnioskować można, że obturacja może być zaostrzona.


Wykonując pomiary PEFR systematycznie przy pomocy Pikflometrem Personal Best Philips Respironics, możesz już kilka godzin przed pojawieniem się napadu duszności lub innych objawów, zwiększyć dawkę zalecanego przez lekarza na tą okoliczność leku. Dawka oraz rodzaj leków musi być skonsultowany z Twoim lekarzem prowadzącym. Zmniejszenie PEFR może następować gwałtownie w krótkim czasie w ciągu jednego dnia lub systematycznie i powoli przez kilka dni. Co ważne zdarza się, iz tym zmianom nie towarzyszą inne objawy objawy obturacji oskrzeli. Wczesne zauważenie spadku wartości PEFR w wielu przypadkach uchroni Cię od konieczności leczenia w warunkach szpitalnych. 


STREFY POMIAROWE (zielona, żółta, czerwona)

Personal Best posiada również dodatkowe ustawiane stref. Raz wykonane przez lekarza pozwalają na szybką ocenę Twojego wydmuchu PEFR, przypisując go do odpowiedniej strefy, a tym samym określonej procedury postępowania.

STREFA ZIELONA - PEFR mieści się w zakresie 100-80% wartości należnej i nie występują świszczący oddech i kaszel. Cechuje ją łatwość dokonywania wysiłku, nie wymagane jest korzystanie z dodatkowych wdechów rozszerzających oskrzela 

STREFA ŻÓŁTA - wartość PEFR w zakresie 80-60% wartości należnej i wówczas: trzeba zwiększyć dawkę leku. Obecne są objawy zaostrzenia astmy np. świszczący oddech, duszność, kaszel, wykle obecne są trudności w oddychaniu podczas wysiłku. Możliwa jest grypa lub infekcja kataralna

STREFA CZERWONA- PEFR w zakresie poniżej 60% wartości należnej i wówczas mamy do czynienia z ciężkim zaostrzeniem astmy. Po podaniu leków rozszerzających oskrzela poprawa jest niewielka lub rak poprawy. Zapisy PEFR nie odpowiadają na stosowane leczenie wziewnym lekiem, a czasami następuje nawet pogorszenie, mimo podawania leków. Sstrefa czerwona to jednoznaczny sygnał do niezwłocznego kontaktu z lekarzem.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

CMS tab

Zadaj pytanie o produkt

* wymagane pola