Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

SKU: 1020006+1038649

Cechy produktu:

• bardzo lekki
• małe zużycie mocy
• kompaktowy i cichy
• małe wymagania konserwacji
• 5 lat gwarancji
• wyprodukowano w USA

•w zestawie: wąsy tlenowe 2.0 m i nawilżacz

Dostępność: Jest w magazynie

2 799,00 zł
WYSYŁKA GRATIS
 
Opis produktu

Szczegóły

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO

Nie wszyscy pacjenci mogą bazować jedynie na pomocy udzielanej w placówkach medycznych – niektórzy z nich wymagają specjalistycznej aparatury wspomagającej codzienne funkcjonowanie także w domu. Jednym z urządzeń, jakie towarzyszą ludziom na każdym kroku, jest koncentrator tlenu, odpowiadający za dostarczanie swojemu użytkownikowi dodatkowego powietrza o zwiększonej zawartości tlenu. Mimo że nie jest w stanie odpowiadać za podtrzymywanie funkcji życiowych, sprawdza się doskonale w przypadku osób wymagających codziennej pomocy.

Terapia tlenowa może w znacznym stopniu wpłynąć na jakość życia pacjentów potrzebujących specjalistycznego wsparcia. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie powinniśmy zainwestować w koncentrator tlenu. Jest to urządzenie łatwe w użytkowaniu i jednocześnie gwarantujące wysoką efektywność – nie tylko w szpitalu, ale także w domu pacjenta.

 

 

Dlaczego koncentrator tlenu EverFlo

Sprawdzonym aparatem medycznym, który cieszy się szczególnym uznaniem zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy jest koncentrator tlenu EverFlo – najnowocześniejszy model w swojej kategorii produktów, bazujący na zaawansowanych technologiach medycznych. W 2008 roku to właśnie EverFlo zdobył tytuł najlepszego koncentratora tlenu w niezależnym badaniu HME Home Medical Equipment.

Istotną zaletą tego modelu jest niewielka w porównaniu do jego poprzedników, czyli tradycyjnych butli tlenowych, masa – koncentrator tlenu EverFlo waży zaledwie 14 kg. Aparat jest kompaktowy i ergonomiczny, a jego kształt nie sprawia żadnych trudności w przypadku transportu. Dzięki poręcznemu uchwytowi i odpowiednim proporcjom wspomniany model sprawdza się doskonale nie tylko podczas przenoszenia na niewielkie odległości, ale także w trakcie przewożenia samochodem.

 

 Zalety i oszczędności

 Niskobudżetowa aparatura medyczna, taka jak koncentrator tlenu EverFlo od Philips Respironics, zapewnia pacjentom nie tylko najwyższą jakość, ale także wygodę użytkowania oraz cichą pracę. Dzięki wydajnemu działaniu, które gwarantuje widoczne oszczędności, jest to obecnie najczęściej wybierany model o zastosowaniu w warunkach domowych. Zaledwie pół godziny od uruchomienia sprzętu uzyskujemy podaż tlenu wysokości 96%.

Dzięki zastosowaniu oszczędnego procesora, nowoczesny koncentrator tlenu to aparatura żywotna – gwarantuje trwałość i niskie zużycie energii na poziomie ok. 300 W. Konstrukcja urządzenia kryje w sobie filtr antybakteryjny oraz wewnętrzny filtr cząsteczek stałych, odpowiadający za oczyszczanie powietrza z kurzu i większych zanieczyszczeń. Koncentrator tlenu EverFlo skonstruowany został w sposób pozwalający na znaczne obniżenie kosztów serwisowania przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa użytkowania – szczególnie w trosce o pacjentów samodzielnie posługujących się aparatem.

Koncentrator tlenu to sprzęt przyjazny swoim użytkownikom. Muszą pamiętać jedynie o tym, że podobna aparatura wymaga profesjonalnego przeglądu średnio co 2 lata, także podczas korzystania z jego dobrodziejstw w domowym zaciszu. Koncentrator tlenu EverFlo dostępny jest w opcji z 5-letnią gwarancją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EverFlo - instrukcja obsługi - zobacz

Jak działa koncentrator tlenu ?

Wiele chorób układu oddechowego wymaga zastosowania tak zwanej tlenoterapii, polegającej na podawaniu pacjentowi powietrza o zwiększonej zawartości tlenu. Podczas gdy niektórzy z nich muszą zostać poddani hospitalizacji, inni mogą zdecydować się na długotrwałe domowe leczenie. Wówczas stosowany jest właśnie koncentrator tlenu – niezwykle wygodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze urządzenie, stosowane z powodzeniem także przez starszych ludzi. Aparatura firmy Philips Respironics należy obecnie do ścisłej czołówki najbardziej cenionego sprzętu na rynku medycznym. Koncentratory są stosunkowo lekkie, co znacznie podnosi komfort ich użytkowania – ułatwia to choćby ich przenoszenie w obrębie mieszkania. Dodatkową, równie istotną zaletą tych urządzeń jest niewielkie zużycie energii, co przekłada się na znaczne oszczędności. Koncentratory marki Philips Respironics wyposażone są w niezbędne czujniki, gwarantujące pełną kontrolę nad działaniem sprzętu. Przeciętny koncentrator tlenu charakteryzuje się niewielkimi gabarytami i bez problemu mieści się w większości podręcznych wózków – dzięki temu można wyjść z nim na spacer z pominięciem dodatkowych przygotowań. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich aktywnych pacjentów, którzy nie zamierzają rezygnować z czasu spędzanego poza domem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koncentratora tlenu?

Wybierając koncentrator tlenu, należy przyjrzeć się wielu znaczącym parametrom. Warto zwrócić uwagę na to, czy model, na który zamierzamy się zdecydować, posiada awaryjne zasilanie – istotne w wypadku przerwy w dostawie prądu czy awarii, kiedy zależy nam na podtrzymaniu działania koncentratora. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas zapewnienie niezależnego źródła zasilania. Należy dowiedzieć się także, czy będziemy mieli możliwość samodzielnie wyczyścić koncentrator tlenu w domowych warunkach, czy zrobi to za nas jedynie wykwalifikowany specjalista z punktu, który będziemy musieli regularnie odwiedzać w celu zadbania o swoją aparaturę. Istotne są także wymiary danego modelu oraz jego waga – większości użytkowników zależy na swobodnym przemieszczaniu się ze sprzętem. Każdy z wymienionych elementów wpływa w pewnym stopniu nie tylko na codzienny komfort pacjenta, ale także na efekty leczenia.

Koncentrator tlenu – dlaczego warto?

Tlenoterapia od dłuższego czasu powszechnie uznawana jest za niezwykle skuteczną metodę walki z chorobami układu oddechowego. Już w latach 80. naukowcy dowiedli, że terapia tlenem sprzyja pacjentom uskarżającym się na niewydolność serca oraz wykazuje dodatni wpływ na funkcjonowanie całego organizmu użytkownika aparatury. Koncentrator tlenu wykorzystywany w domu poprawia ogólne samopoczucie chorego, oszczędzając mu licznych wizyt w szpitalu. To nie tylko najbardziej efektowna, ale także najtańsza forma terapii. Rozwój tego typu technologii trwa już od ponad 30 lat i stale dąży do doskonałości.

Parametry techniczne

Dane techniczne

 

Wymiary

58,4 x 38,1 x 24 cm

Waga

14 kg

Zasilanie

Zasilacz

Napięcie zasilania

230 VAC +/- 10%

Pobór mocy

< 300 W

Koncentracja tlenu

90 - 96%

Głośność

43 dBA

OPI (Wskaźnik procent tlenu)

Niski tlen: 82%, Bardzo niski tlen: < 70%

Ciśnienie wyjściowe

5 - 7 psi (0,34 - 0,48 Bar)

Trwałość użycia

25 tys godzin

Przepływ

0.5-5 l/min

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

CMS tab

Zadaj pytanie o produkt

* wymagane pola

x