Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

SKU: 1020006+1038649

Cechy produktu:

• bardzo lekki
• małe zużycie mocy
• kompaktowy i cichy
• małe wymagania konserwacji
• 5 lat gwarancji
• wyprodukowano w USA

•w zestawie: wąsy tlenowe 2,1 m i nawilżacz

Dostępność: Jest w magazynie

2 799,00 zł
 
Opis produktu

Szczegóły

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO

Wielu pacjentów wymaga pomocy różnego rodzaju urządzeń medycznych, do codziennego funkcjonowania. Jednym z takich urządzeń jest koncentrator tlenu, który odpowiada za przenoszenie dodatkowego tlenu. Sprawdza się doskonale u osób, które wymagają codziennej terapii tlenowej, choć nie zastępuje funkcji życiowych i nie odpowiada za ich podtrzymanie.

Tlenoterapia pozwala znacząco poprawić jakość codziennego życia u pacjentów. Z tego względu poleca się stosowanie produktu, jakim jest koncentrator tlenu. Konstrukcja zasługuje na uwagę, ponieważ jest łatwa w użytkowaniu. Z drugiej strony na tyle profesjonalna i sprawdzona, że może być użytkowana nie tylko samodzielnie w domu, ale również w szpitalach.

 

 

Dlaczego koncentrator tlenu EverFlo

 Koncentrator tlenu EverFlo zyskał uznanie, jako aparat medyczny, nie tylko pośród pacjentów. Spośród dostępnych rozwiązań stosowanych na etapie tlenoterapii, wskazany koncentrator tlenu bazuje na najnowocześniejszych technologiach medycznych. W 2008 roku został poddany niezależnemu badaniu HME Home Medical Equipment i na tej podstawie zyskał miano najlepszego koncentratora tlenu.

 Kolejnym atutem, jaki posiada tenże koncentrator tlenu, jest wyjątkowa lekkość. Porównując jego poprzedniki – tradycyjne butle tlenowe, waży jedynie 14 kg. Jest również kompaktowy i posiada ergonomiczny kształt. Koncentrator tlenu EverFlo nie sprawia najmniejszych trudności w trakcie transportu. Zarówno podczas przenoszenia na krótkie odległości czy nawet w domu, jak i wtedy, gdy zachodzi konieczność przewożenia w bagażniku samochodowym. Koncentrator tlenu został zaopatrzony w specjalny uchwyt, dzięki któremu czynności transportowe ponownie są wykonywane sprawnie i bezproblemowo.

 Zalety i oszczędności

 Koncentrator tlenu EverFlo od Philips Respironics to aparatura medyczna niskobudżetowa, która łączy w sobie nie tylko jakość i wygodę użytkowania, ale również gwarantuje cichą oraz wydajną pracę. W przypadku pacjentów wymagających korzystania z koncentratora tlenu w domu, właśnie ten jest najchętniej i najczęściej wybieranym, bo działa cicho, wydajnie, a do tego oszczędnie. Wystarczy 30 minut od włączenia, by uzyskać podaż tlenu na poziomie 96%.

 Koncentrator tlenu jest aparaturą żywotną, na co wpływa zastosowanie oszczędnego kompresora. Kolejno można liczyć na trwałość oraz niskie zużycie energii, kształtujące się na poziomie około 300 W. Wewnątrz zastosowano dwa filtry – antybakteryjny oraz wewnętrzny filtr cząstek stałych, który odpowiada za filtrację kurzu oraz większych zanieczyszczeń. Taka konstrukcja, jaką posiada koncentrator tlenu EverFlo, pozwoliła obniżyć koszty serwisowania, a przy tym zachować maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, zarówno dla pacjentów, jak i uwzględniając otoczenie zewnętrzne.

 Koncentrator tlenu jest ponadto łatwy w obsłudze. Aparatura wymaga wykonania serwisu z częstotliwością raz na dwa lata, także podczas użytkowania w domu. Koncentrator tlenu dostępny jest w opcji z pięcioletnią gwarancją

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EverFlo - instrukcja obsługi - zobacz

Jak działa koncentrator tlenu ?

Przy wielu chorobach związanych z niewydolnością układu oddechowego stosuje się tak zwaną tlenoterapię. Polega ona na tym, że osobie chorej podawane jest w sposób ciągły powietrze ze znacznie zwiększonym stężeniem tlenu. W wielu przypadkach chory musi być poddany hospitalizacji, jednak często lekarze decydują się na zalecenie leczenia długotrwałego w domu. W takich przypadkach stosuje się do terapii tak zwany koncentrator tlenu. Jest to urządzenie bardzo wygodne i jednocześnie bezpieczne. Koncentratory tlenu są w coraz powszechniejszych użyciu. Jego działanie polega na stałym dostarczaniu tlenu. Koncentrator tlenu firmy Philips Respironics to jedne z najbardziej cenionych urządzeń na rynku. Przede wszystkim są one bardzo lekkie, co podnosi komfort ich użycia. Można je przenosić po całym mieszkaniu bez większego problemu. Dodatkową zaletą tych koncentratorów jest małe zużycie energii, dzięki czemu można dużo zaoszczędzić. Koncentrator tlenu marki Philips Respironics wyposażone jest we wszystkie niezbędne czujniki, które zapewniają stałą kontrolę nad sprzętem. Rozmiary przenośnych koncentratorów są bardzo małe, a jednocześnie są znormalizowane, co oznacza, że mieszczą się w większości podręcznych wózków. Dzięki temu można z koncentratorem wyjść na spacer, co dla wielu pacjentów jest bardzo ważne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koncentratora tlenu?

Przy wyborze odpowiedniego koncentratora trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim ważne jest awaryjne zasilanie. Wiadomo, że jeżeli chory przebywa w domu to może mieć zasilanie ciągłe, jednak w przypadku, gdy braknie prądu, na przykład w wyniku awarii, bardzo ważne jest zapewnienie podtrzymania działania koncentratora. Powinien on posiadać niezależne źródło zasilania. Dodatkowo ważne jest to czy można samemu wyczyścić koncentrator tlenu, czy też trzeba w tym celu ciągle udawać się do specjalnie wyznaczonego punktu, co jest dużym utrudnieniem w życiu codziennym. Ważną cechą jest wielkość danego koncentratora, jak i jego waga. Osoby słabsze powinny się skupić na tych lżejszych, żeby nie było problemu z przemieszczaniem się chociażby po własnym domu. Wszystkie te cechy wpływają na komfort życia chorego, jak i na efekty leczenia tlenoterapią.

Koncentrator tlenu – dlaczego warto?

Leczenie tlenem nie od dziś uznawane jest za zbawienne dla naszego stanu zdrowia. Już w latach 80. ubiegłego wieku wykazano, że terapia tlenem ogranicza stany niewydolności serca i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Koncentrator tlenu w wersji domowej dodatkowo poprawia bez wątpienia kluczowy aspekt każdej terapii, a mianowicie samopoczucie chorego, który nie musi leczyć się w warunkach szpitalnych. Rozwój terapii domowych z wykorzystaniem domowych koncentratorów tlenu to druga połowa lat osiemdziesiątych i trwa do dziś. W efekcie jest to bowiem również najtańsza forma terapii.

Parametry techniczne

Dane techniczne

 

Wymiary

58,4 x 38,1 x 24 cm

Waga

14 kg

Zasilanie

Zasilacz

Napięcie zasilania

230 VAC +/- 10%

Pobór mocy

< 300 W

Koncentracja tlenu

90 - 96%

Głośność

43 dBA

OPI (Wskaźnik procent tlenu)

Niski tlen: 82%, Bardzo niski tlen: < 70%

Ciśnienie wyjściowe

5 - 7 psi (0,34 - 0,48 Bar)

Trwałość użycia

25 tys godzin

Przepływ

0.5-5 l/min

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

CMS tab

Zadaj pytanie o produkt

* wymagane pola