Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO / 5 lat gwarancji/

SKU: 1020006+1038649

Cechy produktu:


• bardzo lekki
• małe zużycie mocy
• kompaktowy i cichy
• małe wymagania konserwacji
• 5 lat gwarancji
• wyprodukowano w USA

Dostępność: Jest w magazynie

2 699,00 zł
 
Opis produktu

Szczegóły

Koncentrator tlenu Philips Respironics EVERFLO

Certyfikat HME
Koncentrator tlenu Ever Flow bez wątpienia jest niezawodnym wysokiej klasy aparatem medycznym przeznaczonym dla pacjentów, dla których tlenoterapia jest źródłem życia. Wypada zauważyć, że Koncentrator tlenu EverFlo dedykowany jest do przenoszenia dodatkowego tlenu osobom wymagającym terapii tlenowej. Urządzenie nie jest odpowiedzialne za podtrzymywania funkcji życiowych. Koncentrator wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania medyczne, w 2008 r. w niezależnym badaniu HME Home Medical Eqwipment został ogłoszony najlepszym koncentratorem tlenu. Philps Respironics dbając o swoich pacjentów wykonał kompaktowy, budżetowy koncentrator tlenu, który może być wykorzystany zarówno w szpitalu, jak i w zaciszu domowym.

 

Lekki i wygodny
Koncentrator tlenu EverFlo w porównaniu do swoich poprzedników czy butli tlenowych bez wątpienia jest wyjątkowo lekki ( waży jedynie 14kg), ma kompaktowy, ergonomiczny kształt, który ułatwia łatwy transport i można go przewozić praktycznie w każdym bagażniku samochodu osobowego. Jest wyposażony w specjalny uchwyt dodatkowo ułatwiający transport.

 

Cichy, zapewniający komfortowe leczenie dla chorego
Koncentrator tlenu już po 30 minutach od włączenia podaje choremu 96% tlenu. Jest jednym z spośród najcichszych i najoszczędniejszych urządzeń obecnych aktualnie na naszym rynku, stąd też jest najpowszechniejszym koncentratorem tlenu wykorzystywanym w leczeniu w domu pacjenta.

 

Ekonomiczny koncentrator tlenu
EverFlo ma również niezwykle trwały, oszczędny kompresor, który zapewnia długotrwałą żywotność. Gwarantuje niskie zużycie energii, ok. 300 W. Omawiany koncentrator tlenu jest bezpieczny, łatwy w obsłudze, przy zastosowaniu zasad bezpiecznego używania i absolutnie nie stwarza niebezpieczeństwa dla otoczenia.

 

Obniża koszty serwisowania oraz konserwacji
Koncentrator tlenu EverFlo obniża koszty serwisowanie, ma bowiem jedynie dwa filtry - antbakteryjny i filtr wewnętrzny cząstek stałych (odpowiada za filtrację kurzu i większych zanieczyszczeń). Należy serwisować go raz na dwa lata, również w środowisku domowym. Oferujemy go również jako opcja z pięcioletnią gwarancją..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EverFlo - instrukcja obsługi - zobacz

Jak działa koncentrator tlenu ?

Przy wielu chorobach związanych z niewydolnością układu oddechowego stosuje się tak zwaną tlenoterapię. Polega ona na tym, że osobie chorej podawane jest w sposób ciągły powietrze ze znacznie zwiększonym stężeniem tlenu. W wielu przypadkach chory musi być poddany hospitalizacji, jednak często lekarze decydują się na zalecenie leczenia długotrwałego w domu. W takich przypadkach stosuje się do terapii tak zwany koncentrator tlenu. Jest to urządzenie bardzo wygodne i jednocześnie bezpieczne. Koncentratory tlenu są w coraz powszechniejszych użyciu. Jego działanie polega na stałym dostarczaniu tlenu. Koncentrator tlenu firmy Philips Respironics to jedne z najbardziej cenionych urządzeń na rynku. Przede wszystkim są one bardzo lekkie, co podnosi komfort ich użycia. Można je przenosić po całym mieszkaniu bez większego problemu. Dodatkową zaletą tych koncentratorów jest małe zużycie energii, dzięki czemu można dużo zaoszczędzić. Koncentrator tlenu marki Philips Respironics wyposażone jest we wszystkie niezbędne czujniki, które zapewniają stałą kontrolę nad sprzętem. Rozmiary przenośnych koncentratorów są bardzo małe, a jednocześnie są znormalizowane, co oznacza, że mieszczą się w większości podręcznych wózków. Dzięki temu można z koncentratorem wyjść na spacer, co dla wielu pacjentów jest bardzo ważne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koncentratora tlenu?

Przy wyborze odpowiedniego koncentratora trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim ważne jest awaryjne zasilanie. Wiadomo, że jeżeli chory przebywa w domu to może mieć zasilanie ciągłe, jednak w przypadku, gdy braknie prądu, na przykład w wyniku awarii, bardzo ważne jest zapewnienie podtrzymania działania koncentratora. Powinien on posiadać niezależne źródło zasilania. Dodatkowo ważne jest to czy można samemu wyczyścić koncentrator tlenu, czy też trzeba w tym celu ciągle udawać się do specjalnie wyznaczonego punktu, co jest dużym utrudnieniem w życiu codziennym. Ważną cechą jest wielkość danego koncentratora, jak i jego waga. Osoby słabsze powinny się skupić na tych lżejszych, żeby nie było problemu z przemieszczaniem się chociażby po własnym domu. Wszystkie te cechy wpływają na komfort życia chorego, jak i na efekty leczenia tlenoterapią.

Koncentrator tlenu – dlaczego warto?

Leczenie tlenem nie od dziś uznawane jest za zbawienne dla naszego stanu zdrowia. Już w latach 80. ubiegłego wieku wykazano, że terapia tlenem ogranicza stany niewydolności serca i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Koncentrator tlenu w wersji domowej dodatkowo poprawia bez wątpienia kluczowy aspekt każdej terapii, a mianowicie samopoczucie chorego, który nie musi leczyć się w warunkach szpitalnych. Rozwój terapii domowych z wykorzystaniem domowych koncentratorów tlenu to druga połowa lat osiemdziesiątych i trwa do dziś. W efekcie jest to bowiem również najtańsza forma terapii.

Parametry techniczne

Dane techniczne

 

Wymiary

58,4 x 38,1 x 24 cm

Waga

14 kg

Zasilanie

Zasilacz

Napięcie zasilania

230 VAC +/- 10%

Pobór mocy

< 300 W

Koncentracja tlenu

90 - 96%

Głośność

43 dBA

OPI (Wskaźnik procent tlenu)

Niski tlen: 82%, Bardzo niski tlen: < 70%

Ciśnienie wyjściowe

5 - 7 psi (0,34 - 0,48 Bar)

Trwałość użycia

25 tys godzin

Przepływ

0.5-5 l/min

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

CMS tab

Zadaj pytanie o produkt

* wymagane pola