Bezdech senny

Siatka  Lista 

Produkty 1 do 12 z 37

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
na stronę

Siatka  Lista 

Produkty 1 do 12 z 37

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
na stronę

Aparaty CPAP

 

Aparaty CPAP to nowoczesne urządzenia medyczne stosowane w walce z bezdechem sennym. Wszystkie badania dowodzą, iż jest ona najskuteczniejszą metodą walki z tym schorzeniem.

Kiedy stosuje się aparaty CPAP?

Używanie aparatów CPAP ma zastosowanie wówczas, gdy przerwa w oddychaniu podczas snu wynosi co najmniej 10 sekund. Innym wskazaniem jest spłycenie oddechu poniżej 50%. Skutkiem tych objawów jest zmniejszenie wysycenia tlenem krwi. Przekłada się to bezpośrednio na jakość naszego snu i objawia się chrapaniem, niedotlenieniem, chwilowymi wybudzeniami oraz podwyższeniem ciśnienia krwi. Efekty takich dolegliwości to przede wszystkim senność oraz bóle głowy.

Jak działają aparaty CPAP?

Podstawowym elementem zestawu jest pompa powietrza oraz maska nosowa. Rolą pompy jest generowanie nadciśnienia, które utrzymuje drogi oddechowe otwarte. W rezultacie nie dochodzi do bezdechu. Dzięki masce połączonej z rurą proces jest ten możliwy nawet w przypadku nieszczelności maski.

Jak są rodzaje aparatów CPAP?

Poza klasycznymi aparatami CPAP występują również bardziej zaawansowane modele zwane autoCpap. Technologia w nich zastosowana pozwala na dostosowanie działania urządzenia do nasilenia objawów choroby. W niektórych modelach są montowane również nawilżacze powietrza, dzięki którym nie dochodzi do wysychania błony śluzowej w jamie ustnej pacjenta.

Aparaty AutoCPAP

Aparaty autoCPAP to najnowsza technologia w obszarze leczenia bezsenności. Zmienność poziomu zaburzeń oddychania w trakcie nocy jest faktem medycznym. Nowoczesne aparaty mierzą i analizują nasz oddech by działać efektywnie iw sposób możliwie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Poza dostosowaniem swojego działania do wagi, pozycji naszego ciała, czy stanu zdrowia nowoczesny aparat autoCPAP zapisuje również uzyskane pomiary. W rezultacie prowadzona jest stała diagnostyka naszego snu niezbędna podczas planowania dalszej terapii.

BiPAP rozwinięcie aparatów CPAP

Działanie aparatów BiPAP jest rozwinięciem technologii CPAP. W tych ostatnich niezależnie czy jesteśmy w fazie wdechu, czy wydechu, prowadzony jest stały nadmuch powietrza. Aparaty BiPAP z kolei synchronizują się z naszym oddechem. W praktyce oznacza to, iż podczas wdechu, powietrze jest pompowane z pełną mocą. Podczas wydechu powietrze nadmuch jest dużo mniejszy, co z kolei prowadzi do zwiększenia komfortu użytkowania aparatu. Komfort ten oczywiście ma przełożenie na cenę aparatów, co związane jest na wprost z zastosowanie nowszej technologii. Ceny aparatów BiPAP są zdecydowanie wyższe od aparatów CPAP. Należy się jednak spodziewać, iż jak w przypadku każdej technologii z czasem dojdzie i tu do obniżenia kosztów produkcji, a tym samym obniżenia cen dla pacjentów.